Pisklęta kilku gatunków ptaków

Przy porównywaniu znalezionych ptaków proszę zwracac uwagę na dziób (czy jest czubiasty, szeroki i płaski, krótki i zaokróglony) to może ułatwic identyfikację.

Warunki jakie trzeba zapewnic pisklęciu

Pierwszą rzecza jest przygotowania miejsca, w którym będziemy trzymac piskle. Najlepszym rozwiązaniem będzie umieszczenie pisklęcia w inkubatorze ( jezeli ptak jest nagi). Ale nie kazdy moze miec inkubator. Mozna go zrobic samemu ( o robieniu inkubatora czytaj tutaj). Trzeba tylko się starac aby panowała tam odpowiednia temperatura i wilgotnośc. Idealnym podlozem dla naszego podopiecznego będzie papierowy recznik, lecz najlepiej najpierw go pognieśc w dłoni i włożyc pisklaczka w środek ( zrobić z papieru taką jakby miseczke, nie wgniatać pisklęcia w papier, ponieważ mozna go udusić) tak żeby nie lezało na płask tylko miało jakby taka nieckę. Papier nie może byc zbyt szorstki. Odchody usuwac pęseta.
  Jeżeli ptak jest już trochę podrośnięty ( ma szczecinki lub drobne pióra) to nie trzeba zapewniac mu temperatury 33-35 stopni C, po za tym jak powyżej.

Szczegóły o opiece nad pisklętami możeż znalęźc tutaj. Trzeba przestrzegac godzin karmienia i warunków przetrzymywania to napewno uda nam sie uratowac pisklę!
Tworzenie stron internetowych - Kreator stron WW